Estoril: Carreno-Busta z tytułem

Reprezentant Hiszpanii okazał się najlepszy w portugalskich zawodach.

Pablo Carreno-Busta po raz drugi raz z rzędu zameldował się w finale turnieju odbywającego się w portugalskim Estoril. W 2016 roku w meczu decydującym o końcowym triumfie lepszy od niego okazał się Nicolas Almagro. Tym razem reprezentant Hiszpanii w finale trafił na Gillesa Mullera, którego pokonał w dwóch setach.

Już premierowa odsłona tego spotkania pokazała, iż Carreno-Busta jest w bardzo dobrej dyspozycji. 25-latek zdołał dwukrotnie przełamać podanie swojego rywala, dzięki czemu pewnie wyszedł na prowadzenie w setach. Muller w drugiej partii poprawił swoją grę, dzięki czemu rywalizacja była zdecydowanie bardziej wyrównana. Żaden z tenisistów nie wygrał podania rywala, przez co doszło do rozgrywki tie-breakowej. W niej lepszy okazał się reprezentant Hiszpanii.

Obecnie 21. tenisista rankingu ATP potrzebował jednej godziny oraz 24 minut, aby pokonać Mullera 6:2, 7:6(5). Dla Carreno-Busty triumf w turnieju w Estoril to trzeci tytuł w karierze, w tym pierwszy osiągnięty na kortach ziemnych.