Monachium: Zverev okazał się najlepszy

Niemcy mogą się cieszyć z triumfu swojego tenisisty.

Alexander Zverev stanął na wysokości zadania i sprawił powód do zadowolenia dla swoich rodaków. Reprezentant Niemiec bardzo dobrze radził sobie w rozgrywanym na kortach ziemnych turnieju rangi ATP 250 w Monachium i w niedzielnym finale sięgnął po końcowe zwycięstwo.

Obecnie 20. tenisista rankingu ATP był zdecydowanym faworytem starcia, w którym jego oponentem był zawodnik w Monachium grający od eliminacji – Guido Pella. Wprawdzie Zverev już w gemie otwarcia stracił własne podanie, to jednak premierowa odsłona padła jego łupem. Niemiec od stanu 2:4 wygrał cztery gemy z rzędu i zrobił pierwszy krok w stronę triumfu.

W drugiej partii tenisista, który w Monachium jest rozstawiony z numerem dwa, od samego początku przeszedł do ofensywy. Zverev w drugim gemie uzyskał przełamanie, które, jak później się okazało, zadecydowało o losach tego seta, a zarazem całego meczu.

Zverev potrzebował jednej godziny oraz 14 minut, aby pokonać argentyńskiego rywala 6:4, 6:3. Tym samym reprezentant Niemiec na swoim koncie zapisał trzeci triumf w imprezie rangi ATP, w tym po raz pierwszy okazał się najlepszy na kortach ziemnych.