Madryt: Awanse do 2. rundy.

Przegląd dzisiejszych spotkań pierwszej rundy w rozgrywkach ATP.

Trzeci dzień na kortach w Madrycie podczas Mutua Madrid Open z pulą nagród 5,439,350$ zapowiadał się bardzo interesująco i tenisiści na pewno nie zawiedli naszych oczekiwań. Dzisiejszego dnia zobaczyliśmy wiele zwrotów akcji i byliśmy świadkami wielkich emocji. Nie zabrakło również niespodzianek.

Przedziwne spotkaniu rozegrali między sobą dwaj Francuzi, Gael Monfils oraz Gilles Simon. Rozstawiony z numerem piętnastym szybko wygrał seta 6:0, po czym ten sam wynik zobaczyliśmy na korzyść Simona w drugiej partii. Żeby było ciekawiej o losach tego meczu zadecydował tie-break, w którym Gilles Simon wygrał bez straty punktu.

Kolejnym rozstawionym zawodnikiem, który pożegnał się z Mutua Madrid Open jest Jack Sock, który niespodziewanie uległ reprezentantowi Francji, Nicolasowi Mahut. Mecz od początku był wyrównany, ale nic nie wskazywało na problemy Amerykanina, niestety dla niego przegrał pierwszego seta, lecz wygrana 6:0 w drugiej partii sugerowała, że wszystko jest już pod kontrolą i zgarnie on ten mecz już bez przeszkód. Tak się jednak nie stało, a ostatecznie Francuz okazał się lepszy w tie-breaku trzeciego seta.

Bez większej historii natomiast wygrał Thomas Berdych, który gra tutaj z numerem jedenastym. Bardzo pewna wygrana 6:4, 6:4 nad Denisem Istominem, któremu nie dał cienia szans na stratę serwisu, a sam był bardzo skuteczny i po prostu co miał to wykorzystał. Tak skutecznego Berdycha nie widzieliśmy dawno.

Blisko niespodzianki było również w spotkaniu Davida Ferrera i Mikhaiła Kukushkina. Reprezentant Kazachstanu nieoczekiwanie i w prosty sposób wygrał pierwszego seta 6:2, natomiast w drugiej partii miał już 3:1 z przewagą przełamania. Taka przewaga jednak na odradzającego się Hiszpana nie wystarczyła, który doprowadził najpierw do tie-breaka, później do trzeciego seta, czego skutkiem było jego zwycięstwo i awans do drugiej rundy.

Gael Monfils 6:0, 0:6, 6:7 Gilles Simon

Nicolas Mahut 6:4, 0:6, 7:6 Jack Sock

Thomas Berdych 6:4, 6:4 Denis Istomin

David Ferrer 2:6, 7:6, 6:4 Mikhaił Kukshkin