Madryt: Dimitrov w 2. rundzie!

Pewna wygrana turniejowej dwunastki, choć nie bez problemów.

Rozstawiony z numerem dwunastym Grigor Dimitrov pewnie pokonał Philippa Kohlschreibera 7:6, 6:4 w pierwszej rundzie turnieju Mutua Madrid Open z pulą nagród 5,439,350$. Mimo dwu setowego pojedynku spotkanie to nie zależało do najłatwiejszych, jednak ostatecznie to Bułgar zagra w drugiej rundzie.

Od samego początku pierwsza partia niezwykle wyrównana, obaj tenisiści pewnie trzymali swoje podanie, oprócz jednego momentu, w którym to obaj przełamali się po razie. Szybko jednak wszystko wróciło do normy i mimo 2 piłek setowych w 10. gemie Bułgar nie potrafił zamknąć seta, co doprowadziło do tie-breaka. W nim od początku przewagę miał Dimitrov, jednak potwierdził ją dopiero za szóstą piłką setową.

Dużo lepiej dla „Baby Feda” zaczął się set numer dwa, w którym to od razu przełamał serwis Niemca i osiągnął już przewagę 3:1. Od tego stanu złapał małą zadyszkę i Kohlschreiber wygrał 3 gemy z rzędu, jednak wszystko toczyło się zgodnie z regułą podania. Zanosiło się więc ponownie na tie-break, lecz tym razem Bułgar skorzystał z szans, jakie dał mu rywal w dziewiątym gemie, czego skutkiem było przełamanie i przy nazwisku Bułgara napisane było „serving for the match”. Mimo jednej szans na przełamanie powrotne Niemcowi nie udało się wyrównać stanu rywalizacji w tej drugiej partii i Dimitrov wygrał 6:4.

W drugiej rundzie Grigor Dimitrov zmierzy się albo z Ivo Karloviciem albo Roberto Bautista-Agutem i Hiszpan jest zdecydowanie prawdopodobniejszym przeciwnikiem dla Bułgara w kolejnej fazie turnieju.