Genewa: Pewne zwycięstwo Nishikoriego

Japończyk szybko i dość przyjemnie awansował do ćwierćfinału.

Rozstawiony z numerem drugim Kei Nishikori pewnie rozprawił się reprezentantem Kazachstanu Mikhaiłem Kukushkinem 6:4, 6:3 w 2. rundzie turnieju Banque Eric Sturdza Geneva Open z pulą nagród 540’310 €. Japończyk na korcie spędził godzinę i 23 minuty, a była to pewna i mało wymagająca wygrana.

Początek spotkania bardzo wyrównany, obaj skupieni na tym by nie przegrać własnego podania, zwłaszcza Kazach. O dziwo, to Nishikori miał jako pierwszy problemy z utrzymaniem serwisu, jednak rywal nie potrafił wykorzystać dwóch szans, a sam w następnym gemie stracił własne podanie. Było to na tyle kosztowne, że automatycznie przegrał pierwszą w partię.

W drugim secie od początku Japończyk narzucił swój styl gry, co przyniosło efekt przy pierwszym podaniu rywala. Kukushkin szybko został przełamany, a przewagi 0:3 nie potrafił odrobić w dalszej części seta. Sam musiał jeszcze bardziej się pilnować, ponieważ Kei napierał, ale ostatecznie skończyło się na jednym „breaku”, co ostatecznie dało wynik 6:4.

W ćwierćfinale turnieju ATP w Genewie Kei Nishikori zmierzy się ze zwycięzcą spotkania pomiędzy Kevinem Anderson a Jaredem Donaldsonem.