Lyon: Podsumowanie 3. dnia turnieju.

Niespodziewania porażka Nicka Kyrgiosa!

Wtorkowe zmagania na kortach w Lyonie miał zwieńczyć pojedynek dnia, w którym zobaczyliśmy Nicka Kyrgiosa z Nicolasem Kickerem. Zdecydowanie to spotkanie nie poszło po myśli Australijczyka, kibiców oraz organizatorów, gdyż już w pierwszym swoim meczu pożegnał się z turniejem. Pożegnał się również Andreas Seppi, natomiast awans do następnej fazy turnieju uzyskali Kyle Edmund, Carlos Berlocq czy Karen Khachanov.

Nick Kyrgios był zdecydowanym faworytem w tym starciu i wszystko sprawdzało się tylko do pierwszego seta, w którym „Kangur” okazał się lepszy wygrywając 6:2. Od tego momentu było już tylko źle i tak reprezentant Argentyny wykorzystał słabszą dyspozycję rywala wygrając najpierw 6:4, a następnie 6:2. Wynik może być spowodowany tym, że niedawno zmarł ukochany dziadek Nicka.

Niespodzianką określa się również porażkę Andreasa Seppiego z Nikolozem Basilashvilim. Włoch od początku do końca został zdominowany przez swojego rywala i porażka 4:6, 4:6 to najmniejszy wymiar kary. Do drugiej rundy turnieju w Lyonie awansował również Kyle Edmund, choć po porażce 2:6 w pierwszej partii wydawać się mogło, że faworyzowany Brytyjczyk nie da rady Thiago Monteiro. Reprezentant Brazylii w dwóch kolejnych setach nie przypominał siebie z pierwszej partii, co znacznie ułatwiło zadanie Edmundowi, który ostatecznei wygrał to spotkanie 2:6, 6:4, 6:1.

Nick Kyrgios 6:2, 4:6, 2:6 Nicolas Kicker

Nikoloz Basilashvili 6:4, 6:4 Andreas Seppi

Thiago Monteiro 6:2, 4:6, 1:6 Kyle Edmund

Carlos Berlocq 6:2, 6:4 Tennys Sandgren

Karen Khachanov 6:2, 6:4 Renzo Olivo