Lyon: Udany dzień Francuzów, porażka Del Potro.

Podsumowanie środowych zmagań.

Środa na kortach w Lyonie zaskoczyła cały świat tenisa, aby później dać przewidywane wyniki. Do ćwierćfinału Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes Lyon z pulą nagród 540’310 € awansowali Karen Khachanov, Jo-Wilfred Tsonga, Gilles Simon, Tomas Berdych oraz Gastao Elias, który był sprawcą największej niespodzianki.

Juan Martin del Potro po wczorajszym pewnym zwycięstwie był znacznym faworytem w starciu z Gastao Eliasem. Portugalczykpostawił jednak twarde warunki, przez co mecz był bardzo wyrównany i o losach pierwszej partii musiał zadecydować tie-break. W nim Argentyńczyk był bez szans, co więcej nie wygrał ani jednego punktu i sensacją pachniało co raz to bardziej. W drugim secie Del Potro zaczął lepiej, bo od przełamania, lecz nie był to jego dzień i po chwili oddał przewagę przełamania, a ostatecznie przegrał 4:6.

Więcej niespodzianek już nie zobaczyliśmy i tak Tomas Berdych rozstawiony z numerem trzecim pewnie pokonał niewygodnego i solidnego rywala jakim jest Hyeon Chung. Wygrana 6:3, 7:5 w nieco ponad godzinę i 20 minut to naprawdę bardzo rezultat Czecha.

Do ćwierćfinału awansowali także Francuzi Jo-Wilfred Tsonga oraz Gilles Simon, jednak obaj solidnie zadbali o swoich kibiców dając im naprawdę dawkę solidnych emocji. Obaj tenisiści po porażkach w pierwszych setach potrafili odrobić straty, co tym bardziej zasługuje na brawa. Awansem do „ćwiartek” może się też pochwalić Karen Khachanov, który dość łatwo i szybko poradził sobie z Jordanem Thompsonem.

Juan Martin del Potro 6:7, 4:6 Gastao Elias

Tomas Berdych 6:3, 7:5 Hyeon Chung

Jordan Thompson 2:6, 6:7 Karen Khachanov

Jo Wilfred Tsonga 6:7, 6:2, 6:3 Carlos Berlocq

Kyle Edmund 6:3, 5:7, 4:6 Gilles Simon