Genewa: Porażka Nishikoriego!

Zverev pierwszym półfinalistą turnieju w Genewie.

W pierwszym półfinale turnieju w Genewie niespodziewanie lepszy okazał się Mischa Zverev, który pokonał rozstawionego z „dwójką” Keia Nishikori 6:3, 3:6, 6:3. Mecz trwał 2 godziny i 18 minut i do finału turnieju Banque Eric Sturdza Geneva Open z pulą nagród 540’310 € awansował reprezentant Niemiec.

Mischa Zverev dużo lepiej wszedł mecz i kapitalnie serwował do czego przyzwyczaił nas już w tym turnieju. Szybkie, ponieważ już w 3 gemie, przełamanie uzyskał Niemiec, a przewagi nie oddał do samego końca pewnie domykając pierwszą partią 6:4.  W drugiej lepiej prezentował się Nishikori, wywierał większą presję na rywalu, co dało przełamanie i nieco spokojniejszą grę. Nie był to jednak zdecydowanie dzień Japończyka i pomimo tego, że drugi set padł jego łupem, to zupełnie nie było widać mocy i pewności w jego grze.

W decydującej odsłonie tego spotkania ponownie to Zverev wykazywał większą aktywnością i chęci, co dało przewagę przełamania. Co prawda oddał ją w następnym gemie, lecz Nishikori nie był w stanie wyrównać stanu rywalizacji i ponownie przegrał własne podanie. Ostatecznie reprezentant Niemiec zamknął półfinałową potyczkę wykorzystując trzecią piłkę meczową.

Mischa Zverev spokojnie może regenerować siły przed jutrzejszym finałem i obejrzeć część spotkania Stana Wawrinki z z Andreyem Kuznetsovem.