Lyon: Berdych rywalem Tsongi.

Czech wyeliminował turniejową "jedynkę"!

Tomas Berdych grający w Lyonie z „trójką” w dwóch setach uporał się z turniejową jedynką Milosem Raoniciem. Czech awansował do finału turnieju Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes Lyon z pulą nagród 540’310 € po zwycięstwie 7:6, 7:6 w godzinę i 54 minut.

Spotkanie pomiędzy dwoma świetnie serwującymi zawodnikami nie mogło potoczyć się inaczej. Obaj bardzo pewnie wygrywali swoje podania aż do stanu 5:4 dla Kanadyjczyka. Czech serwował by utrzymać się przy życiu w pierwszej partii, jednak nie było to łatwe, gdyż musiał bronić aż 3 piłek setowych. Ta sztuka się udała, po czym o wygranej musiał zadecydować tie-break, który lepiej zaczął Raonić, jednak nie ważne jak się zaczyna, ale ważne jak się kończy, co pokazał Berdych odrabiając straty a następnie obejmując prowadzenie 1:0 w setach.

W drugiej odsłonie tego zaciętego pojedynku turniejowa jedynka zdołała osiągnąć przewagę 3:1, lecz od tego momentu znów Berdych prezentował się lepiej i wygrywając 3 gemy z rzędu znów doprowadził do gry „gem za gem”. Nie dziwne więc, że ponownie zobaczyliśmy tie-break, w którym tym razem dużo lepiej spisał się reprezentant Czech wygrywając 7:2.

Tomas Berdych w wielkim finale zmierzy się z Jo-Wilfredem Tsongą, który kilka godzin wcześniej pewnie pokonał Nikoloza Basilshvilego. Zapowiadają się spore emocje na kortach w Lyonie.