Ekspresowe zwycięstwo Agnieszki!

Isia uzyskała pewny awans do 2. rundy French Open!

Rozstawiona z numerem dziewiątym Agnieszka Radwańska bardzo pewnie i co najważniejsze z małym nakładem sił pokonała Fionę Ferro 6:1, 6:1 w pierwszej rundzie turnieju Roland Garros z pulą nagród 32’017’500 €.Mecz trwał zaledwie godzinę i 8 minut, a Krakowianka zaliczyła bardzo udany występ w pierwszym meczu tej imprezy, dzięki czemu do serc wszystkich kibiców została wlana nadzieja na dobry wynik.

Obie zawodniczki zmierzyły się ze sobą po raz pierwszy, nic jednak dziwnego, gdyż reprezentantka Francji zajmuje dopiero 208. miejsce w światowym rankingu i na turniejach niższej rangi ciężko byłoby o wspólny występ. W Paryżu zaprezentowała się dzięki „dzikiej karcie” podobnie jak Alize Lim, rywalka Magdy Linette, lecz Fiona Ferro nie skorzystała z niej najlepiej.

Popularna „Isia” przeważała swoją rywalkę w każdym elemencie tenisowego rzemiosła, do tego emanował od niej duży spokój. Widać było, że jest zdeterminowana i pewnie chcę wejść w ten turniej. Wszystkie założenia naszej najlepszej tenisistki zostały wykonane w 100%, dobra, pewna gra, co przełożyło się na wynik 6:1 w pierwszej partii.

W drugiej odsłonie spotkania na korcie numer dwa Polka zdecydowanie zmieniła taktykę, znacznie wzmocniła uderzenie, co wiązało się z większym ryzykiem. W tym starciu Polce udawało się praktycznie wszystko, dzięki czemu drugi set zakończył się takim samym stosunkiem jak poprzednim.

Rywalką Agnieszki w drugiej rundzie French Open będzie Belgijka Alison Van Uytvanck, która po przebrnięciu eliminacji do turnieju głównego w bardzo dobry stylu pokonała Naomi Osakę 6:3, 7:5. Na pewno nie będzie to łatwy pojedynek.