French Open: Kyrgios i del Potro w II rundzie

Faworyci wygrali swoje wtorkowe spotkania.

We wtorek kolejni zawodnicy zainaugurowali swoje zmagania w tegorocznej edycji wielkoszlemowego Roland Garros. Przed południem swoje spotkania nad Sekwaną rozegrali między innymi Nick Kyrgios i Juan Martin del Potro – zarówno Australijczyk, jak i reprezentant Argentyny nie mieli problemów z wywalczeniem awansu do kolejnej fazy i pokonali swoich oponentów w trzech setach.

Kyrgios rywalizację na francuskich kortach rozpoczął już w ubiegłym tygodniu, kiedy to w ramach testu przed Roland Garros, zdecydował się na start w turnieju rangi ATP 250 w Lyonie. Australijczyk zmagania w tych zawodach zakończył szybko, bowiem w drugiej rundzie jego nieoczekiwanym pogromcą okazał się Nicolas Kicker.

Tym samym reprezentant Australii do turnieju rozgrywanego w Paryżu przystąpił z chęcią zmazania plamy, co udało mu się w meczu pierwszej rundy. Zawodnik pochodzący z Canberry na inaugurację zmierzył się z doświadczonym Philippem Kohlschreiberem. Zapowiadano, że nie będzie to łatwe spotkanie dla Kyrgiosa, ale jego niemiecki oponent wyłącznie w drugim secie (Australijczyk wygrał po tie-breaku) postawił mu trudne warunki.

Kyrgios, który w Paryżu jest rozstawiony z numerem „18”, potrzebował jednej godziny oraz 54 minut, aby pokonać swojego niemieckiego przeciwnika 6:3, 7:6(4), 6:3. Reprezentant Australii jest krok od powtórzenia zeszłorocznego, a zarazem jego najlepszego w karierze wyniku z kortów Rolanda Garrosa, czyli dojścia do trzeciej rundy. Kyrgios o awans do tego etapu powalczy z Kevinem Andersonem. Afrykaner we wtorek w trzech setach pokonał Maleka Jaziriego 7:6(4), 6:3, 7:6(4).

Problemów z wywalczeniem awansu do drugiej rundy wielkoszlemowego French Open nie miał również Juan Martin del Potro. Reprezentant Argentyny na inaugurację zmierzył się ze swoim rodakiem, kwalifikantem, Guido Pellą. Zawodnik pochodzący z Tandil zdominował to spotkanie i odniósł gładkie zwycięstwo 6:2, 6:1, 6:4. W kolejnej fazie na drodze turniejowej „29” stanie Nicolas Almagro, który wygrał z Marcosem Baghdatisem 6:7(3), 6:4, 6:3, 7:6(1).

Do niespodzianki doszło w starciu pomiędzy Samem Querreyem a Hyeonem Chungiem. Faworyzowany reprezentant Stanów Zjednoczonych musiał uznać wyższość swojego koerańskiego oponenta, który pokonał go 6:4, 3:6, 6:3, 6:3. Aktualnie 67. zawodnik świata wygrał swój pierwszy w karierze mecz na French Open – o kolejne zwycięstwo powalczy z Denisem Istominem, który we wtorek okazał się lepszy od Ernesto Escobedo.