French Open: Murray w 2. rundzie!

Turniejowa jedynka nie bez kłopotów.

Rozstawiony z numerem pierwszy Andy Murraym awansował do 2. rundy turnieju Roland Garros z pulą nagród 32’017’500 €. W pierwszym swoim starciu na kortach w Paryżu mierzył się z Andreyem Kuznetsovem, którego pokonał 6:4, 4:6, 6:2, 6:0, a mecz trwał 2,5 godziny i 3 minuty.

Z pewnością nie było to widowiskowe spotkanie, byliśmy świadkami wielu błędów i w pierwszych dwóch setach wygrywał ten, który popełniał ich mniej. Jak na swoje możliwości to panowie słabo dość serwowali, jednak górą w pierwszej partii był Murray. W drugim niemal identyczny przebieg z tym, że Rosjanin zaczął grać nieco agresywniej, uzyskał jedno przełamanie więcej, czego efektem było wyrównanie stanu rywalizacji na 1:1.

W drugiej części meczu obraz gry zmienił się dość wyraźnie. Rosjanin starał się przejmować inicjatywę, ale był świetnie niwelowany przez co raz lepiej grającego Szkota. Numer jeden światowego rankingu z gema na gem odbierał radość gry swojemu przeciwnikowi, który deprymował się bardziej i bardziej. Konsekwencją takiego obrotu spraw były bardzo pewne zwycięstwa najpierw 6:2, następnie 6:0 i choć nie był to dobry mecz reprezentanta Wielkiej Brytanii to z pewnością może się cieszyć z awansu.

Andy Murray powalczy o 3. rundę w starciu z Martinez Klizanem, który kilka godzin wcześniej potrzebował pięciu setów do wyeliminowania Laurenta Lokoli w meczu pełnym negatywnych emocji.