Porażka Zvereva w pierwszej rundzie!

Reprezentant Niemiec nie sprostał oczekiwaniom.

Rozstawiony z numerem dziewiątym Aleksander Zverev nieoczekiwanie przegrał w pierwszej rundzie turnieju Roland Garros z pulą nagród 32’017’500 € z Fernando Verdasco 4:6, 6:3, 4:6, 2:6. Mecz trwał blisko 3 godziny, a jednemu z faworytów do zwycięstwa w całym turnieju nie pomógł nawet deszcz.

Od początku spotkania było widać, że młodszy z braci Zverev miał problemy. Popełniał dużo błędów i zaledwie od czasu do czasu wychodziło mu zagranie, do których wszystkich przyzwyczaił. Stary wyga jakim niewątpliwie jest Fernando Verdasco potrafił to wykorzystać i pierwszy set padł jego łupem. W drugim już nieco lepiej wyglądał reprezentant Niemiec, pojawiło się więcej „winnersów”, a jednocześnie Hiszpan spuścił nieco z tonu. Niestety mecz musiał zostać przerwany ze względu na opady deszczu.

Wydawało się, że przeniesienie meczu na kolejny dzień będzie na plus Zvereva, jednak zupełnie nie radził sobie z presją. Znowu pojawiły się błędy, a dobra gra Dasco nie pozwala na rozwinięcie skrzydeł. Reprezentant Hiszpanii nie popełniał zbyt wielu błędów, grał agresywnie posyłając jednocześnie długie piłki, które uniemożliwiały wejście w rytm rywalowi. Frustracja młodego zawodnika rosła z minuty na minutę, ucierpiała nawet rakieta, którą najpierw rzucił o kort, a następnie złamał w rękach, natomiast bardziej doświadczony i zrównoważony przeciwnik pewnie zamknął to spotkanie.

Verdasco w drugiej rundzie prawdopodobnie również zagra na jednej z większych aren na kortach Rolanda Garrosa, gdyż jego rywalem będzie Piere Hugues Herbert, a więc tenisista reprezentujący Trójkolorowych.