Paryż: Matkowski poza burtą

Matkowski oraz Hradecka nie wystąpią w półfinale turnieju gry mieszanej.

Marcin Matkowski i jego czeska partnerka, Lucie Hradecka, w poniedziałek stanęli przed szansą na awans do półfinału turnieju gry mieszanej podczas wielkoszlemowego Roland Garros. Niestety ich marzenia boleśnie przekreślili Casey Dellacqua i Rajeev Ram, którzy nie dali im w tym spotkaniu większych szans.

Już pierwszy set tego meczu pokazał, że nie będzie to łatwe starcie dla Matkowskiego i Hradeckiej. Polak oraz jego czeska partnerka w premierowej partii zdołali wygrać wyłącznie jednego gema. Wprawdzie drugi set w ich wykonaniu był dużo lepszy, ale wciąż było to za mało, aby zdołali przedłużyć swoje nadzieję i uchronić się przed porażką w dwóch odsłonach.

Dellacqua oraz Ram potrzebowali wyłącznie 49 minut, aby gładko uporać się ze swoimi poniedziałkowymi rywalami, pokonując ich 6:1, 6:3.