French Open: Dabrowski i Bopanna z tytułem!

Pierwsze wielkoszlemowe zwycięstwo.

Gabriela Dabrowski oraz Rohan Bopanna okazali się lepsi od Anny-Leny Groenefeld oraz Roberta Faraha w finale gry mieszanej tegorocznego Rolanda Garrosa. Zwycięstwo 2:6, 6:2, 12:10 po godzinie i 9 minutach pary Kanadyjsko Hinduskiej dało upragniony tytuł, który dla obu zawodników był pierwszym takim w karierze.

Początek spotkania nie zapowiadał wielkich emocji w tym starciu i zanosiło się na szybkie i pewne zwycięstwo Groenefeld i Faraha. Wygrana 6:2 w pierwszym secie i prowadzenie 2:1 z przewagą przełamania w drugim to jednak za mało, a od tego momentu poziom ich gry znacznie spadł. Dabrowski z Bopanną zaczęli natomiast dużo lepiej, co błyskawicznie przełożyło się na rezultat tego finału. Pięć gemó po kolei na ich korzyść pozwoliło postawić znak równości między dwoma parami.

O wszystkim zadecydować musiał super tie-break, w którym żadna z par nie mogła odskoczyć na większe prowadzenie i wszystko odbywało się praktycznie punkt za punkt. Jako pierwsi szansę na tytuł mieli Niemka z Kolumbijczykiem, jednak nie potrafili wykorzystać dwóch piłek meczowym, z czym nie mieli żadnych problemów rywale. Szybkie odrobienie strat i to tym razem Dabrowski z Bopanną stali przed szansą zwycięstwa w całym turnieju i już za pierwszą piłką meczową udała im się ta sztuka, dzięki podwójnym błędzie serwisowym Groenefeld.

Zarówno dla Gabrieli Dabrowski jak i Rohana Bopanny jest to pierwszy wielkoszlemowy tytuł gry mieszanej. Wcześniej mieli szanse na tytuł podczas Wimbledonu, jednak tam w finale ulegli parze Kontinen/Watson.