French Open: Halep w wielkim finale!

Rumunka lepiej zniosła trudy meczu.

Simona Halep rozstawiona z numerem trzecim i największa faworytka do zdobycia tytuły pewnie pokonała Karolinę Pliskovą 6:3, 3:6, 6:3. Mecz trwał 2 godziny i 3 minuty i dzięki tej wygranej Rumunka pewnie awansowała do finału turnieju Rolanda Garrosa.

Od początku spotkania inicjatywę miała Halep, dzięki czemu udało się jej szybko osiągnąć przewagę przełamanie. Granie z przewagą pozwoliło jej na więcej luzu, natomiast Czeszka popełniała błąd za błędem. W całej pierwszej partii nie mogła ona przerwać złej passy, co bez skrupułów wykorzystywała Simona Halep, która dośc pewnie utrzymywała przewagę aż do końca seta.

W drugiej odsłonie tego spotkania Pliskova nieco się odrodziła. Zamiast niewymuszonych błędów pojawiały się bezpośrednie wygrane piłki, co grającej mocno i mądrze Czeszce dało sporą przewagę. Rumunka walczyła o każdą piłkę, jednak zagranie z drugiej strony siatki leciały ze zbyt dużą precyzją. Pliskova również dobrze serwowała, dzięki czemu wyrównała stan rywalizacji.

W trzeciej partii turniejowa dwójka znów zaczęła popełniać więcej błędów, dzięki czemu Halep szybko wyszła na prowadzenie 4:1. Mimo lepszego momentu i odrobienia strat Czeszka nie potrafiła wygrać własnego podania i przy nazwisku Rumunki wyświetlono napis „serving for the match”. Nie popełniła błędu swojej rywalki z ćwierćfinału i bardzo pewnie zamknęła to spotkanie 6:3, co pozwoli jej na walkę o tytuł wielkoszlemowego turnieju.

Simona Halep w wielkim finale zmierzy się z rewelacją tego turnieju, młodziutką Jeleną Ostapenko, która po pokonaniu Woźniacki w ćwierćfinale pokonała Timeę Bacsinszky w 3 setach. Zapowiada się naprawdę emocjonujące spotkanie, jednak to bardziej doświadczona Halep będzie zdecydowaną faworytką w tym starciu.