French Open: Dziesiąty finał Nadala!

Bardzo pewna wygrana Hiszpana w półfinale.

Rozstawiony z numerem czwartym Rafael Nadal bardzo pewnie pokonał Dominica Thiema 6:3, 6:4, 6:0. Zwycięstwo w 2 godziny i 10 minut dało upragniony awans do wielkiego finału Roland Garros z pulą nagród 32’017’500 €. Będzie to 10 występ w finale dla Hiszpana, gdzie do tej pory żadnego nie przegrał.

Sam początek spotkania dość nerwowy w wykonaniu obu tenisistów, lepiej wyszedł z tego Thiem, który od razu przełamał serwis rywala, jednak od tego momentu Hiszpan przejął inicjatywę. Szybkie odrobienie strat, a następnie zdobycie przewagi przełożyło się na zwycięstwo w pierwszej partii. Młody Austriak miał dwukrotnie szansę na powrót do tego spotkania, ale zdecydowanie nie grał on najlepszego swojego tenisa.

Druga partia znów lepiej rozpoczęła się dla Thiema, jednak po raz kolejny nie umiał przełamać serwisu Nadala. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, o czym doskonale przekonaliśmy się gem później, kiedy to sam stracił serwis na rzecz 9-krotnego mistrza tej imprezy. Przełamanie podobnie jak w pierwszym secie ustawiło przebieg drugiego i Dominica nie było stać na walkę.

Trzecia odsłona meczu to już dominacja wielkiego Rafy. Pokazał dużo młodszemu rywalowi gdzie jest jego miejsce w szeregu wygrywając 6 gemów po kolei i Thiem mógł poczuć to, co czuł Djoković podczas meczu ćwierćfinałowego. Austriak w całym meczu popełniał zbyt wiele niewymuszonych błędów, nie wywierał presji na Nadalu, a wtedy wygrać z Hiszpanem się po prostu nie da, co pokazują tegoroczne wyniki na mączce.

Rafael Nadal dotarł do wielkiego finału bez straty seta i na pewno będzie faworytem w starciu ze Stanem Wawrinką. Popularny Rafa do tej pory nie zaznał smaku porażki w decydującym starciu French Open i zapewne będzie chciał sięgnąć po „decime” czyli 10. zwycięstwo w Paryżu. Zapowiada się wielkie emocje!