Agnieszka jest w 2. rundzie Wimbledonu

28-latka z Krakowa pokonała Jelenę Jankovic 7-6 (3), 6-0.

O wejście do drugiej rundy Wimbledonu (suma nagród £14,840,000) rozstawiona z numerem 9 Agnieszka Radwańska zagrała we wtorek z Jeleną Jankovic.

W partii otwierającej tę konfrontację tenisistki szły równo do wyniku na po 4. Wtedy jako pierwsza przełamanie zdobyła 4 lata starsza Serbka i miała do dyspozycji swoje podanie, żeby wyjść na prowadzenie 1:0 w setach.

Nasza reprezentantka jednak nie poddała się i zdołała wyrównać wynik na po 5. Zawodniczki do rozstrzygnięcia tej odsłony potrzebowały tie-breaka. W nim mocniejsza okazała się na szczęście okazała się 28-latka z Krakowa.

Agnieszka wykorzystała pierwszą piłkę setową i po 65 minutach wyszła na prowadzenie 7-6 (3). Polka popełniała w tej partii mniej błędów i była bardziej regularna.

Jednak dzięki obydwu tenisistkom byliśmy w tej odsłonie świadkami naprawdę ciekawego widowiska, pełnego różnorodnych wymian. Druga odsłona była dużo bardziej jednostronna.

Jankovic najprawdopodobniej dokuczał ból pleców i nie była w stanie prowadzić już tak wyrównanej walki. Polka nie oddała jej ani jednego gema i po godzinie i 25 minutach wygrała ten mecz w 2 odsłonach 7-6 (3), 6-0. Dla Agnieszki jest to 40. zwycięstwo na tutejszych kortach.

Tenisistki zmierzyły się już po raz 10. i po raz 8. mocniejsza okazała się starsza z sióstr Radwańskich. Za udział w londyńskiej imprezie Jelena otrzyma £35,000 i 10 punktów. Serbce nigdy nie udało się przejść w Londynie przez czwartą rundę.

W ubiegłym sezonie Polka odpadła z tych rozgrywek w czwartej rundzie. Została wtedy pokonana przez Dominikę Cibulkovą. W tym roku w drugiej rundzie zagra z Christiną McHale albo Katie Boulter.