Wimbledon: Federer w 2. rundzie!

Szybki awans Szwajcara.

Rozstawiony z numerem trzecim Roger Federer podobnie jak Novak Djoković awansował do drugiej rundy, dzięki poddaniu meczu przez Aleksandra Dolgopolova. Ukrainiec zszedł z kortu przy stanie 3:6, 0:3 przez problemy zdrowotne i tym samym po 44. minutach w kolejnej fazie Wimbledonu z pulą nagród 31’600’000£ zagra Szwajcar.

Od początku spotkania Szwajcar grał znacznie lepiej, było widać po nim wielką determinację i chęć zwycięstw, ale na dobre nie mógł się rozkręcić. Po łatwym pierwszym secie i prowadzeniu w drugim rywal był zmuszony zejść z kortu, a oficjalnym powodem, dla którego tego dokonał jest uraz kostki.

Dla Federera tak krótki czas spędzony na korcie jest niewątpliwie dobrym obrotem sprawy. Wiadomo, jak Szwajcar dba o swoje zdrowie i stara się, by jak najmniej tracić sił przed kolejnymi spotkaniami.

W 2. rundzie Roger Federer zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Dusan Lajović – Stefanos Tsitsipas.