Azarenka znów mocniejsza od Vesniny

Białorusinka po raz ósmy pokonała Rosjankę.

W drugiej rundzie Wimbledonu Victoria Azarenka zmierzyła się z Eleną Vesniną. Panie spotkały się na korcie po raz 8. Do tej pory 16. w światowej klasyfikacji Rosjanka nie była w stanie wygrać nawet jednego seta w spotkaniu z bardziej utytułowaną rywalką.

Początkowo panie szły równo, jednak w szóstym gemie 27-letnia Białorusinka wykorzystała okazję, przełamała swoją przeciwniczkę i zwiększyła przewagę do 4/2. Zeszłoroczna półfinalistka nie była w stanie odrobić tej straty i to Victoria Azarenka zamknęła otwierającą partię wynikiem 6/3. W tym secie obie zawodniczki popełniły tyle samo niewymuszonych błędów, ale dawna liderka rankingu WTA zapisała na swoim korcie więcej bezpośrednio wygranych piłek.

Obecnie 683. rakieta świata prezentowała tenis na wysokim poziomie i dobrze poruszała się po korcie. Elena Vesnina nie potrafiła znaleźć sposobu na objęcie kontroli nad meczem. Rosjanka w drugiej odsłonie nie dysponowała ani jednym break pointem. Victoria Azarenka, która grała bardzo regularnie, skorzystała z trzeciej piłki meczowej i wygrała pojedynek 6/3, 6/3.

Jej następną rywalką będzie Heather Watson, która pokonała rozstawioną z numerem 17 Anastasiję Sevastovą. Tenisistki stoczą swój piąty pojedynek na korcie. Na razie zawodniczka urodzona w Mińsku prowadzi w bilansie ich spotkań 4-0.