Wimbledon: Matkowski i Mirnyi w II rundzie

Reprezentant Polski udanie rozpoczął zmagania na londyńskich trawnikach.

Marcin Matkowski, podobnie jak podczas poprzednich imprez rozgrywanych na kortach trawiastych – w Stuttgarcie oraz w Eastbourne – także na Wimbledonie współpracuje z Maxem Mirnyi’m. Dwaj doświadczeni zawodnicy pomyślnie rozpoczęli rywalizację w tych zawodach, bowiem w pierwszej rundzie pokonali kwalifikantów Cheng-Peng Hsieha oraz Maxa Schnura.

Reprezentant Polski oraz jego białoruski partner środowe spotkanie rozpoczęli stosunkowo niemrawo. Przez pierwsze dziesięć gemów tego meczu nie doszło do przełamania. Gdy wszystko wskazywało, że dojdzie do rozgrywki tie-breakowej, faworyzowani Matkowski i Mirnyi wygrali gem serwisowy rywali i zrobili pierwszy krok w stronę końcowego triumfu.

Popularny „Matka” i Mirnyi poszli za ciosem. W drugiej partii bardzo szybko uzyskali breaka, a kilka minut później powiększyli swoją przewagę i wygrali także tego seta.

Trzecia odsłona przyniosła za sobą rozgrywkę tie-breakową – Matkowski i Mirnyi prowadzili w niej nawet 6-1, lecz w ich poczynania wkradło się rozluźnienie. Hsieh i Schnur wygrali cztery punkty z rzędu i byli bardzo blisko wyrównania. Wtedy reprezentant Polski przy piłce meczowej popisał się świetnym returnem z backhandu, dzięki czemu wraz ze swoim partnerem mógł się cieszyć z awansu do drugiej rundy.

Matkowski i Mirnyi zgodnie z planem wygrali to spotkanie 7:5, 6:1, 7:6(5). W drugiej rundzie może ich czekać zdecydowanie trudniejsze zadanie, bowiem ich rywalami będą lepsi z pojedynku pomiędzy: Bob Bryan / Mike Bryan – Marc Polmans / Andrew Whittington.