Wimbledon: Pewny awans Murraya.

Szybkie zwycięstwo Szkota w 2. rundzie.

Rozstawiony z numerem pierwszym Andy Murray nie dał cienia szans w starciu z Dustinem Brownem. Reprezentant Wielkiej Brytanii w zaledwie godzinę i 38 minut pokonał naturalizowanego Niemca 6:2, 6:2, 6:2 i pewnie awansował do 3. rundy Wimbledonu z pulą nagród 31’600’000£.

Od początku spotkania było widać w Murrayu wielką determinacją, lecz na początku serwis Browna wyglądał jeszcze solidnie i właściwie trwało to do momentu pierwszego przełamania, które nastąpiło pod koniec pierwszej partii. Z dobrze grającym Szkotem ciężko było zbliżyć choćby do równowagi, więc oznaczało to porażkę w tej części meczu.

Zarówno w drugim jak i trzecim secie poziom podania Browna spadł jeszcze niżej i w obu partiach Murray potrafił to świetnie wykorzystać. Koncentracja przyczyniła się więc do błyskawicznego i pewnego zwycięstwa, które w tym fragmencie turnieju są naprawdę kluczowe.

W 3. rundzie turniejowa jedynka zmierzy się z innym rozstawionym Fabio Fogninim, który również bez większych problemów pokonał Jiri Vesely’ego w trzech setach.