Diego Schwartzman pokonał Pouille

Argentyńczyk po raz pierwszy w swojej karierze awansował do 1/4 finału imprezy wielkoszlemowej.

Wczoraj Diego Schwartzman i Lucas Pouille zmierzyli się ze sobą po raz pierwszy. Panowie walczyli o wejście do ćwierćfinału US Open.

W czwartym i piątym gemie pierwszego seta tenisiści wzajemnie się przełamali, a później żaden z nich nie dysponował szansą na wygranie przy podaniu przeciwnika. Do rozstrzygnięcia tej odsłony potrzebna była rozgrywka tie breakowa, w której lepszy okazał się reprezentant Argentyny.

Kolejna partia także była wyrównana, a obaj zawodnicy pokazywali tenis na wysokim poziomie. W końcówce lepiej zaprezentował się rozstawiony z numerem 29 Diego Schwartzman, który tym samym zwiększył swoją przewagę do 2:0 w setach. Argentyńczyk po półtorej godziny wygrywał 7/6 (3), 7/5.

Natomiast trzecia partia należała do 20. w światowej klasyfikacji Lucasa Pouille. Francuz potrzebował zaledwie 30 minut, aby zapracować na trzy piłki setowe. Ambasador wody Evian bez większych problemów skorzystał z pierwszej z nich i wygrał tego seta 6/2. Jednak później nie był w stanie utrzymać wysokiego poziomu gry i kontrolę nad meczem przejęła 33. rakieta świata.

Zawodnik urodzony w Buenos Aires trzykrotnie przełamał młodszego rywala w czwartej odsłonie, a sam tylko raz stracił gema przy swoim podaniu. Po 2 godzinach i 35 minutach 25-letni Argentyńczyk zameldował się w pierwszym wielkoszlemowym ćwierćfinale w swojej karierze, pokonując Lucasa Pouille 7/6 (3), 7/5, 2/6, 6/2.

Teraz na jego drodze stanie rozstawiony z numerem 12 Pablo Carreno Busta, który wyeliminował Denisa Shapovalova 7/6 (2), 7/6 (4), 7/6 (3). Zawodnicy stoczą swój pierwszy pojedynek na korcie.