Magda Linette poza Claro Open Colsanitas

Dalila Jakupovic była rywalką 26-latki w ćwierćfinale tych zmagań.

Rozstawiona z numerem 2 Magda Linette o półfinał Claro Open Colsanitas (pula nagród $226,750) zagrała w piątek z notowaną na 141. lokacie w rankingu WTA Dalilą Jakupovic. Pojedynek rozpoczął się po myśli naszej reprezentantki. 26-latka z Poznania zdobyła przewagę przełamania i odskoczyła na 2/0.

Niestety rok starszej Słowence udało się odzyskać straty, po czym w szóstym gemie po raz kolejny wygrała gema przy podaniu Magdy i po 46 minutach to ona prowadziła 1:0 w setach. W drugiej odsłonie rozpędzona Jakupovic miała szanse na wypracowanie wysokiej przewagi 6/3, 4/2.

Na szczęście Linette wykorzystała drugiego break-pointa i doprowadziła do remisu na po 3 i po chwili to jej łupem padła ta partia. W decydującej odsłonie Polce udało się wywalczyć tylko jednego gema i po ponad dwugodzinnej walce przegrała konfrontację o wejście do półfinału w 3 setach 3/6, 6/3, 1/6.

Było to piąte starcie tych zawodniczek i już czwarty triumf 27-latki nad 69. w rankingu WTA Linette. 26-letnia Magda rok temu także doszła w Bogocie do ćwierćfinału. Za ten występ otrzyma $6,175 i 60 punktów.