Davis Cup: Cilić podwyższa prowadzenie

Francja bez seta po pierwszym dniu zmagań.

Pierwszy dzień finałowej rywalizacji Pucharu Davisa zdecydowanie należał do Chorwatów. Po tym, jak pierwszy punkt zdobył Borna Corić, prowadzenie podwyższył Marin Cilić, który po 2 godzinach i 17 minutach pokonał Jo-Wilfreda Tsongę 6:3, 7:5, 6:4, dzięki czemu Chorwaci są w doskonałej sytuacji, gdyż do triumfu brakuje im jednej wygranej.

Marin Cilić był zdecydowanym faworytem tego spotkania i nawet nawierzchnia ceglana nie przeszkodziła mu w bardzo dobrej grze. Od początku spotkania emanował pewnością siebie, był skuteczniejszy i choć Tsonga robił co mógł, nie był w stanie przeciwstawić się wyżej notowanemu rywalowi. Chorwat pewnie zwyciężył w pierwszym secie 6:3.

Więcej walki i emocji pojawiło się w drugiej odsłonie meczu, Tsonga grał agresywniej, co przyniosło efekt w postaci dwóch szans na przełamanie. Francuz nie potrafił przełożyć tego na cennego „brejka”, co wykorzystał rywal, który takich okazji nie zmarnował i było już 2:0. W trzeciej partii obaj mogli zwyciężyć, ale to po raz kolejny skuteczność była po stronie gości tego starcia, co spowodowało bardzo pewne zwycięstwo Chorwatów.

W drugim dniu zmagań honoru Francuzów bronić będą Pierre Hugues Herbert i Nicolas Mahut, którzy powalczą o przedłużenie nadziei zwycięstwa w starciu z Ivanem Dodigiem i Mate Paviciem.