Fed Cup: Francja- Australia 1:1

Ashleigh Barty i Krisitina Mladenovic świetnie prezentowały się na korcie.

Finał tegorocznej edycji Fed Cup odbywa się w australijskim mieście Perth. Jako pierwsze o punkt dla swoich drużyn walczyły w sobotę Ajla Tomljanovic i Krisitna Mladenovic. Francuzka świetnie prezentowała się w konfrontacji przeciwko reprezentantce gospodarzy.

Wiceliderka deblowego rankingu potrzebowała tylko siedemdziesięciu trzech minut, żeby bardzo pewnie rozprawić się ze swoją rówieśniczką w dwóch setach 6/1, 6/1. Ajla popełniała w tym starciu wiele niewymuszonych błędów oraz zdobyła aż o 26 punktów mniej od Mladenovic.

Kristina tym samym wywalczyła dla Francji pierwszy punkty. Następnie, na kort wyszły Ashleigh Barty i Caroline Garcia. Triumfatorka French Open 2019 rozegrała genialny pojedynek. Jak sama powiedziała po meczu, był to jeden z jej najlepszych występów w tym sezonie.

Ash w wielkim stylu wygrała z trzy lata starszą Caroline 6/0, 6/0 i doprowadziła do remisu 1:1. W niedzielę o kolejne punkty zagrają Ash przeciwko Kiki i Ajla przeciwko Caro. W ubiegłym roku niepokonane były w Pucharze Federacji Czeszki.