Djoko opowiedział o łzach po wygranej

Djoko opowiedział o łzach po wygranej

Były lider rankingu ATP po zwycięstwie na Wimbledonie poczuł ulgę.


W niedzielę Novak Djokovic triumfował na kortach Wimbledonu. Jest to dla niego dwudzieste pierwsze wielkoszlemowe zwycięstwo. Po triumfie Serb nie krył wzruszenia. Jak usiadł na swoim miejscu na jego twarzy pojawiły się łzy.

35-latek urodzony w Belgradzie opowiedział później o tej chwili:

„Miałem wiele takich momentów w mojej karierze i jestem za to bardzo wdzięczny, ale jakoś wygranie tego trofeum po tym wszystkim, co wydarzyło się w Australii… Wszystkie złe rzeczy, które się wydarzyły, przeszły mi przez głowę. Kiedy usiadłem na krzesełku, poczułem po prostu ogromną ulgę, bo emocjonalnie byłem nieustannie niespokojny, jak nigdy w życiu. I to nie tylko z powodu tego, co stało się w Australii, ale z powodu wszystkiego, co nastąpiło potem. Wiele negatywnych komentarzy i prowokacji ze strony wielu ludzi. To coś, z czym nigdy wcześniej się nie mierzyłem, więc nie wiedziałem, jak sobie z tym poradzić.”

Djoko czuje się zdecydowanie lepiej wygranej w stolicy Wielkiej Brytanii:

„Zawsze dążę do robienia rzeczy, które zapewniają mi spokój, utrzymują moje stopy na ziemi, ale ostatecznie na koniec dnia jestem człowiekiem. Nie obyło się bez przykrych obelg. Prasa nieustannie przypominała mi o tym, co się stało, i zbierało to swoje żniwo… Cieszę się, że od jakiegoś czasu jestem wolny od tego emocjonalnego ciężaru. Tym bardziej po tej wygranej. Czuję ulgę.”

Nole na początku roku został deportowany z Antypodów i nie mógł walczyć o trofeum Australian Open:

bonio 2022-07-12 12:30:49
TRANSMISJE