Andy: Chciałbym zagrać na Roland Garros

Murray będzie próbował wziąć udział w zmaganiach na paryskiej mączce.

Andy Murray w pierwszej rundzie Qatar ExxonMobil Open stoczył morderczy bój z Lorenzo Sonego. Szkot ostatecznie pokonał Włocha 4/6, 6/1, 7/6 (4). Były lider światowej klasyfikacji opowiedział później o tym spotkaniu:

„Pamiętam każdy mecz, w którym bronię piłek meczowych. Nie było ich w moim życiu zbyt wiele. Nie wiem ile razy dokładnie byłem w takiej sytuacji, ale myślę, że około dziewięciu albo dziesięciu razy w karierze, w  trakcie której rozegrałem jakieś dziewięćset spotkań. Jest to dość rzadkie i wyjątkowe.

Początek meczu był ważny, ponieważ przełamał mnie w pierwszym gemie. Potem nie miał już żadnych szans na przełamanie aż do stanu 5/4 w trzecim secie. Zacząłem trochę wolno i to mnie trochę kosztowało. On zaczął dobrze. Zagrał dwa bardzo dobre pierwsze punkty, a potem ja popełniłem podwójny błąd w ważnym momencie. W drugim secie udało mi się przełamać jego serwis na samym początku. To również był ważny moment. W trzecim secie gdybym przełamał na samym początku, to byłoby mi łatwiej. W sytuacji przy 5/4 bardzo dobrze serwowałem przy piłkach meczowych. W tie-breaku prowadził 3:0. Miał szansę zakończyć mecz, ale to ja dobrze zakończyłem tego tie-breaka. Było wiele kluczowych momentów, bo mecz był długi, ale chwilami też niewiele się działo, ponieważ je sprawnie utrzymywałem własne gemy, a potem w trzecim secie, to on zaczął je łatwo wygrywać.”

Trzykrotny mistrz imprez wielkoszlemowych jest zadowolony ze swojej postawy fizycznej w tym sezonie:

„Od Melbourne trenowało mi się naprawdę dobrze. Włożyłem dużo wysiłku fizycznego od końca poprzedniego sezonu. Oczywiście widziałem tego korzyści w meczach, które rozegrałem w Australii. Staram się podążać tą drogą. Dzisiejszy mecz zakończył się wynikiem 7/6 w trzecim. Trwał dwie i pół godziny. Byłem również w stanie grać przez prawie pięć godzin przeciwko Berrettiniemu. Następnie fizycznie byłem w stanie poradzić sobie z kolejnym bardzo długim meczem, to dodało mi dużo więcej pewności, jeśli chodzi o moje ciało. Być może więcej niż na jakimkolwiek innym etapie mojej kariery. Jeśli mam być szczery, to nie miałem wielu takich doświadczeń, jak granie przez prawie pięć godzin, a następnie granie kolejnego bardzo długiego meczu zaraz po nim. Wiedziałem więc, że fizycznie nic mi nie będzie.”