Iga: Zagrałam solidny mecz

Iga: Zagrałam solidny mecz

Nasza reprezentantka straciła tylko 2 gemy w starciu z Lesią Tsurenko.


Iga Świątek w niedzielę pokonała w trzeciej rundzie Internazionali BNL d’Italia Lesię Tsurenko 6/2, 6/0. Trzykrotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych opowiedziała później o tej konfrontacji:

„Po ciężkim początku udało mi się szybko przełamać. Cieszę się, że zagrałam solidny mecz. Otrzymałam możliwość zdobycia kolejnego doświadczenia gry na korcie centralnym. Cieszę się, że nie padało.”

21-latka urodzona w Raszynie zdradziła, co Ukrainka powiedziała jej pod siatką:

„Podziękowała mi za wspieranie Ukrainy. Zrobiła to również w Miami. To bardzo miłe i naprawdę to doceniam, chociaż nie ma mi za co dziękować. To dla mnie to dość oczywiste, że powinniśmy wspierać Ukrainę. Będę to robiła, dopóki wojna się nie skończy. Wiem, że są w trudnej sytuacji, więc mam dużo empatii do wszystkich ukraińskich graczy.”

Polka chce dobrze prezentować się na wszystkich nawierzchniach:

„Jeśli chcę być najlepsza w tenisie, muszę grać dobrze na wszystkich nawierzchniach. Mam szczęście, że tournee po trawie trwa tylko trzy tygodnie, wciąż się do niej przyzwyczajam. Wiem, że to ważna część touru i powinnam się poprawić. Jak widać, Rafa jest nazywany specjalistą od kortów ziemnych, ale wygrał też wiele turniejów na kortach twardych i trawie. Celem jest bycie dobrą wszędzie.

Jestem pewna, że zawsze będą zawodniczki, które będą czuły się bardziej komfortowo na ziemi lub korcie twardym, w zależności od techniki lub przyzwyczajenia. Myślę, że lepiej jest powiedzieć, że zawodnik bądź zawodniczka czuje się bardziej komfortowo na mączce, niż że jest specjalistą.”

Donna Vekic będzie rywalką Igi w boju o 1/4 finału rzymskich rozgrywek.

bonio 2023-05-11 12:30:06
TRANSMISJE