Holger: Wywarłem na Nole lekką presję

Holger: Wywarłem na Nole lekką presję

Duńczyk pokonał lidera rankingu ATP w 1/4 Internazionali BNL d'Italia.


Holger Rune w ćwierćfinale włoskich zmagań rozprawił się w trzech setach z Novakiem Djokovicem. Uzdolniony 20-latek opowiedział później o starciu z dwudziestokrotnym triumfatorem turniejów wielkoszlemowych:

„To był świetny mecz. Myślę, że zacząłem bardzo mocno i wywarłem na nim lekką presję. W drugim secie myślę, że podniósł poziom i wywarł na mnie większą presję. Potem przyszło opóźnienie z powodu deszczu i było to trochę trudne. Ale udało mi się wyjść i odnaleźć na początku trzeciego seta tenis, który grałem w pierwszym secie i to się dzisiaj liczyło.”

Duńczyk był lepszy od Serba także w finale Rolex Paris Masters 2022. Dziennikarz zauważył, że pojedynki z ćwierćfinalistą French Open 2022 stają się problemem dla Nole:

„Mam nadzieję, że tak będzie. Staram się mu to utrudniać. Myślę, że udało mi się to dwa razy z rzędu. Ale jestem pewien, że on robi to samo ze mną. To dobra bitwa za każdym razem, kiedy gramy. Lubię z nim walczyć. Jest wspaniałym graczem, ponieważ sprawia, że jest to dla mnie wyzwanie, co jest dobre, ponieważ naprawdę widzę, co muszę poprawić i co działa. Jeśli to działa przeciwko Novakowi, to działa przeciwko prawie każdemu. Jestem więc bardzo zadowolony ze zwycięstwa.”

Rafa Nadal i Novak Djokovic są faworytami dla Rune we French Open 2023:

„Nadal uważam, że Rafa jeśli będzie gotowy i Novak. Nadal uważam ich za dwóch największych faworytów. Oczywiście są też Alcaraz i Sinner. Jest też kilku innych, którzy równie dobrze radzili sobie na kortach ziemnych. Więc w tym roku będzie to bardziej otwarte niż w innych latach. To interesujące i sprawia, że jest więcej zabawy. Zobaczymy, zamierzam walczyć o każdy mecz, w którym zagram.”

W czwartej rundzie na obiekcie Foro Italico Holger zatrzymał w trzech odsłonach Alexeia Popyrina:

„Myślę, że pomiędzy Popyrinem i Novakiem to były dwa bardzo różne mecze. Popyrin ma świetny serwis. Bardzo dobrze serwował w drugim secie, więc trudno było mi go przełamać. Udało mu się mnie przełamać, ale na szczęście udało mi się odnaleźć sposób. Dzisiaj znów byłem bardzo dobrze przygotowany. Udało mi się zagrać zgodnie z taktyką i sposobem, o którym rozmawialiśmy z moimi trenerami i zespołem. Cieszę się, że udało mi się zachować spokój i zagrać dobrze, kiedy miało to znaczenie.”

Na drodze 20-latka stanie w 1/2 Casper Ruud.

bonio 2023-05-18 14:17:14
TRANSMISJE