Rzym: Krecz Igi Świątek

Rzym: Krecz Igi Świątek

Polka musiała przedwcześnie zakończyć starcie o wejście do 1/2 Internazionali BNL d'Italia.


W środę jako pierwsza miejsce w półfinale Internazionali BNL d’Italia (WTA 1000) wywalczyła Jelena Ostapenko [20]. Triumfatorka French Open 2017 w 1/4 zmierzyła się ze swoją rówieśniczką, Paulą Badosą. Partia otwierająca tę konfrontację była całkowicie kontrolowana przez Łotyszkę.

25-latka urodzona w Rydze imponowała mocnymi zagraniami kończącymi i zasłużenie objęła prowadzenie 6/2. Hiszpanka postanowiła nie zrażać się tą stratą i robiła co w jej mocy, żeby próbować przedłużać wymiany. Po ponad godzinie doszło w setach do remisu.

W decydującej odsłonie Jelena zdobyła o 9 punktów więcej i pokonała Paulę 6/2, 4/6, 6/3. Za udział w zmaganiach na Foro Italico Badosa dostanie 73 930 € i 215 punktów. Tymczasem kolejną rywalką Ostapenko będzie Elena Rybakina [7].

Reprezentantka Kazachstanu w ćwierćfinale spotkała się z Igą Świątek [1]. Trzykrotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych dobrze rozpoczęła ten pojedynek. Liderka rankingu WTA po planie sprawnie odskoczyła na 6/2. Wydawało się, że Polka szybko domknie to starcie.

W drugiej partii podtrzymała świetną passę. Na otwarcie 21-latka zdobyła przewagę przełamania. Elena podniosła jednak poziom swojego tenisa. Do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break, w którym górą okazała się 23-latka. W trzeciej odsłonie Iga doznała urazu uda.

Przerwa medyczna nie pomogła Świątek. Przy wyniku 6/2, 6/7 (3), 2/2 Polka postanowiła przedwcześnie zakończyć ten ćwierćfinał. Nasza reprezentantka podda się teraz badaniom, żeby dowiedzieć się jak poważna jest ta kontuzja. Ostapenko i Rybakina zagrają przeciwko sobie po raz czwarty.

W wygranych bataliach w tym momencie prowadzi Łotyszka 2-1.

bonio 2023-05-18 10:22:14
TRANSMISJE